DIALOGI

No właśnie. Dialogi. Od jakiegoś czasu przemieszczam się dość często. Zdarza się, że zostaję na dłużej w innym kraju. Podczas studiów udało mi się wyjechać do Petersburga i Moskwy, gdzie spędziłam kilka miesięcy. Ach, jak ja wspominam ten piękny, beztroski czas, otoczona ludźmi z całego świata chłonęłam każdy dzień!

Po zakończeniu pierwszego, jak się okazuje, etapu mojej (jakże owocnej) edukacji zdecydowałam się na wyjazd do Wielkiej Brytanii. W tych czasach każdy zna kogoś, kto zna kogoś, kto mieszka w tym jakże pięknym kraju. Ludzie z całego świata przyjeżdżają tam z wielu powodów, a każdy człowiek ma swoją, indywidualną i czasami bardzo wzruszającą historię. Byłam tam i ja! Stworzył się z tego cały cykl opowiadań, a na sam koniec mojego pobytu załapałam się na cudny projekt.

Później przyszedł czas na powrót do korzeni i miejsca, w którym się urodziłam. Nie było to łatwe i nie było na długo, bo zaraz znowu mnie wywiało. Tym razem postanowiłam zacząć w Polsce doktorat, a co by nie było nudno, po pierwszym semestrze wyjechałam do  czeskiego Brna uczyć się i nauczać. Taka jestem!

Jednak wszystko co piękne szybko się kończy, więc trzeba było szukać następnych drzwi, przez które można wpaść w kompletnie inny świat. I tak właśnie stało się tym razem, bo przez przypadek aplikowałam na staż na uniwersytecie w Porto i oczywiście (przez przypadek) dostałam się! Teraz, w gronie naukowców, tworzę bazę dotyczącą kobiet w nauce.

Dialog to miejsce mojej pogawędko-współpracy z innymi! Zawsze chętnie go podejmę 🙂